Skautská galerie

20 000 fotografií a videí ve Skautské galerii

Kolik fotografií a videí obsahuje?

Skautská galerie obsahuje 20 739 fotografií a videí (ke 13. 11. 2023).

Nejstarší fotografie máme již z roku 1945, nejstarší video je pak z roku 1969.

Alba Skautské galerie

V jakém formě je mi k dispozici?

Pro uspořádání a zobrazování fotografií a videí používáme skvělou webovou galerii netPhotoGraphics. Fotografie jsou tedy stále dostupné odkudkoli online.

Jak můžu začít fotografie prohlížet?

Nejprve je potřeba se do Skautské galerie zaregistrovat a zaplatit jednorázový poplatek. Informace o tom, jak to jednoduše udělat, nalezneš na stránce Jak získat přístup?.

Jedna fotografie z 1. oddílu skautek

Kolik stojí přístup do Skautské galerie?

Přístup do Skautské galerie je k mání za 250 Kč.

Jedná se o jednorázový poplatek, který alespoň trochu pokrývá náklady spojené provozem webu (cca 1 200 Kč/rok), skenováním starých fotografií, jejich následnou úpravou, přiřazením GPS souřadnic a popisku k fotce, správu těchto stránek a velkým množstvím dalších úkonů, které souvisí s tím, abychom mohli jednu fotku z kroniky převést do rozumného stavu zde ve Skautské galerii.

Všechny další aktualizace jsou zdarma.

Jak to vypadá s aktualizacemi?

Skautská galerie je aktualizována průběžně.

Tábor skautů 1948, Slatina nad Zdobnicí

Proč se musím do Skautské galerie vždy přihlásit heslem?

Máme rádi věci pod kontrolou. Stejně tak tomu je u našich fotografií, které nikde nesdílíme a jsou pod zámkem. Fotografie nemáme nikde na Rajčeti nebo Flickru. Myslíme si, že by nebylo vhodné, aby se fotografie Vašeho dítěte v plavkách objevila jako ilustrační u nějakého článku např. na webu iDnes.cz (vlastník portálu Rajce.net). Licenční podmínky těchto úložišť to umožňují.

Kdy vznikla Skautská galerie?

První ročník byl k dostání v roce 2003 na CD a obsahoval 903 fotografií.
V roce 2006 už muselo být 2 817 fotografií kvůli velikosti na DVD. Od roku 2012 jsme pouze online.

V září 2017 byl projekt přejmenován z GALERIE Online na Skautskou galerii.

Je Skautská galerie jen pro skauty?

Galerie není jen pro skauty, je i pro ostatní přátele skautingu, pro všechny lidi dobré vůle.

Světlušky z 1. oddílu skautek

Přihlásit se můžeš kliknutím na ikonu Ikona přihlášeni na pravé straně horního menu.