Skautská galerie je takové moje one-man opus magnum.

Začalo to v roce 2002 jako sbírka 903 fotografií 1. oddílu skautů Žamberk. Teď, po 20 letech a jednom měsíci, jsem překonal hranici více jak 20 000 fotografií a videí od roku 1945 do současnosti.

A na co jsem nejvíce hrdý?

• cca 80 % fotografií má GPS souřadnice = víme, kde to bylo,
  • cca stejný počet fotek má popisek = víme, kdo na fotce je a co se dělo/dělalo,
  • galerie obsahuje 7 655 tagů (např. emoce, spolupráce, spánek atp.),
  • mám 52 registrovaných uživatelů,
  • využívám luxusní podporu autora webové galerie netPhotoGraphics, na které Skautská galerie běží,
  • jsou i další lidé, kterým na Skautské galerii záleží.

20 000 fotografií a videí ve Skautské galerii

Za to, jak daleko se Skautská galerie dostala, může daleko více lidí. Snažil jsem se na ně nezapomenout v Poděkování.

A co bude teď dál? Leží přede mnou i nadále několik výzev a další řádky jsou něco mezi plány a koukáním ke hvězdám:

• přechod na obrazový formát AVIF místo stávajícího JPG nebo WEBP (= daleko menší velikost fotografií co se dat týká),
  • přejít na jiný hosting, který bude podporovat AVIF,
  • uspořádat další akci na popisování fotek, tentokrát z let 1968 až 1970 a 90. let,
  • naučit se základy PHP (net PhotoGraphics je bohužel také one-man show jednoho skvělého amerického důchodce, takže…)
  • přejít na jinou webovou galerii,
  • popsat a geotagovat ještě více fotek.

Ne, nedávám si předsevzetí ani závazek na dalších 10 000 fotek. I tohle je one-man projekt a netuším, jak dlouho mě bude bavit, jak dlouho ho budu chtít platit, jak dlouho mu budu chtít věnovat čas.

Velkou podporou mi ale určitě je Váš zájem. Díky za něj.

Teď už si můžu odpočinout...

22. Výjezdní zasedání - jaro 2011, Brandýs nad Orlicí - Mates spí