Pep?k - Tábor 1994

Josef Trejtnar
1930 - 2001

Úvod

Právě si prohlížíš soubor fotografií ze skautského střediska Žamberk. Fotky zachycují mnoho skautských roků, počínaje 40. léty 20. století. V tuto chvíli je to přes 18 000 fotografií.

S tím souvisí také velikost Skautská galerie. Pryč jsou ty doby, kdy stačilo 1 CD nebo DVD. Celková velikost byla v roce 2011 3,59 GB. To už by se nevešla ani na dvě DVD. Proto je nyní celá online. Aktuální objem dat na serveru je 30,72 GB.

Kvalita fotografií

Kvalita fotografií je většinou dobrá, ale přece jen někde je to horší. Omluv prosím nedostatky na některých fotografiích. Někde se podepsal čas, někde autor, jinde zas fotoaparát.

Chyby, překlepy a podobně

Jsem jen člověk. Možná, že najdeš někde v textu překlepy, pravopisné chyby, nepřesnosti, nesrovnalosti atp. Dej mi vědět, napravím to.

Rady

• Při prohlížení v nejpoužívanějších prohlížečích stiskni klávesu F11 (doporučuji), zvětší se Ti prostor pro zobrazení stránky. Opakovaným stiskem klávesy se dostaneš zpět.

• V galerii existují dva způsoby, jak prohlížet fotografie:

• Kliknutí na popisek pod fotografií = přejdutí na stránku s fotografií včetně detailu,
      • zobrazí podrobnějších informací o fotce (EXIF, tagy,...),
      • lze přidat fotografii do Oblíbených,
      • možnost ohodnotit fotografii,
      • je možné přidat komentář.

• Kliknutí na náhled fotografie = maximalizace fotografie na celou obrazovku (vč. popisků),
      • zobrazení větší fotky, černé pozadí,
      • možnost spustit prezentaci.

Rozdil při kliknuti na popisek nebo náhled

• Ovládání galerie na stránce s fotografií přes celou obrazovku (druhá možnost z výše uvedených):
    • bez pohybu myši na cca tři vteřiny = zmizí popisek fotografie,
    • šipka nahoru nebo doleva = zpět,
    • šipka dolů nebo doprava = další,
    • dvojklik myší = další,
    • posouvání fotografií je také možné kolečkem myši nebo šipkami na levém a pravém okraji obrazovky,
    • na této stránce nelze spustit video, to je možné pouze na stránce s detailem fotografie (viz výše),

• po kliknutí na ikonu čtverečků (najdeš v pravém horním rohu) se Ti v levé části zobrazí dva sloupky náhledů fotek z dané akce (viz obrázek níže),

Rozbaleni náhledů

• kliknutím na tlačítko ve tvaru trojúhelníku ("Play") spustíš prezentaci (tlačítko nalezneš v pravém horním rohu).

Mates